Vzdělávací program pro veřejnost

Kvalitní výuka psychologie dostupná všem! Pokud chcete myslet vlastní hlavou a vědět, jak o člověku a vztazích uvažuje současná psychologie, přihlašte se do programu pro veřejnost.

Vzdělávací program pro veřejnost

Co nás v životě motivuje? Jak nás ovlivňuje skupina? Proč se nám zdají sny? Dá se štěstí naučit? Psychologie není jednotná věda a na tyto zásadní otázky nemá jednoduché a jednoznačné odpovědi, přestože se nás různí samozvaní psychologové, léčitelé a guruové snaží přesvědčit o opaku.

Existuje zde řada směrů a škol s vlastními teoriemi, které nabízejí na tak zásadní otázky odlišné odpovědi, aniž by jedna vylučovala druhou. Právě tyto názorové střety a nezbytný dialog podle nás vytváří nejvyšší hodnotu – umění psychologicky myslet, tedy v souvislostech, kriticky, individuálně a současně s pochopením a respektem pro realitu druhého.

Našim cílem je, abyste se na našich kurzech s pečlivě vybranými lektory cítili dobře, uvolněně a mohli tak bezpečně odhalovat taje teoretických i aplikovaných psychologických disciplín a přenést je do vlastního života.

Pro koho

Pro širokou veřejnost, lidé zaměstnané i nezaměstnané, mladé i dospělé, zadané i nezadané,  s touhou naučit se psychologicky myslet, zkvalitnit a prohloubit svůj život a duševně růst.

Obsah a organizace

Jedná se o dvouletý studijní program psychologie, v jehož rámci budete seznámeni s východisky základních teoretických a aplikovaných psychologických disciplín.

Každý ročník je rozdělen na zimní a letní semestr. Po dokončení každého ročníku získáte certifikát. Absolvování každého kurzu podmíněno zkouškou. 

Maximální počet účastníků kurzu je 18 lidí.

1. ročník: zimní semestr 2019

 • Úvod do psychologie (4×3 hod) – 1.10, 8.10, 15.10, 22.10
  Úvodní seznámení s psychologií jako vědou. V jakých termínech uvažuje? Jaké používá metody? Můžeme měřit vlastnosti člověka? A jak spolu souvisí naše prožívání a chování? Úvodem začíná naše pouť fascinujícím územím psychologie.

 • Psychologie osobnosti (4x3hod) – 29.10, 5.11, 12.11, 19.11
  Základní teoretická disciplína psychologie obracející pozornost k naši osobnosti. Bylo napočítáno na 800 různých definic osobnosti. Shodne se psychologie na tom, jak se osobnosti vytváří a nakolik utváříme sami svůj osud?

 • Sociální psychologie (4x3hod) – 26.11, 3.12, 10.12, 17.12
  Základní teoretická disciplína psychologie zkoumající člověka jako tvora společenského. Do jaké míry jsme ovlivněni společností, ve které žijeme? A jak ovlivňujeme my ji?

1. ročník: letní semestr 2020

 • Vývojová psychologie (4x3hod) – 4.2, 11.2, 18.2, 25.2
  Základní teoretická disciplína psychologie studující vývoj člověka od početí až do smrti. Rádi se ve svých vzpomínkách vracíme do dětství, jsme si dostatečně vědomi, nakolik tyto zážitky formují dospělou osobnost? A nebo to s důrazem na dětství psychologové přehání? Pojďme se na psychologické teorie vývoje podívat blíže.

 • Klinická psychologie (4x3hod) – 3.3, 10.3, 17.3, 24.3
  Disciplína na pomezí teorie a praxe studující člověka v jeho bio-psycho-sociálně-spirituálních souvislostech. Proč je člověk pojímán tak složitě? A jak se klinická psychologie v současnosti dívá na zdraví a nemoc? Poznáme, že názory na zdraví a nemoc se různí.

 • Psychologie výchovy a vzdělávání (4x3hod) – 31.3, 7.4, 14.4, 21.4
  Základní teoretická disciplína sledující, jakým způsobem se člověk učí něco nového. Jsme nepopsané desky, které dokážou vstřebat všechny nové informace a dovedně je využívat? Co nám v tomto osvojování nových dovedností brání?

2. ročník: zimní + letní semestr

 • Nabídka šesti kurzů aplikovaných psychologických disciplín podle zájmu účastníků (sexuální psychologie, psychologie vyjednávání, ekonomická psychologie, dětská psychoogie, psychologie filmu aj.).

Termíny a platba

Výuka probíhá jednou týdně v úterý od 17 do 20 hodin v prostorách České psychoanalytické společnosti (Řehořova 10, Praha 3, kousek od Hlavního nádraží – mapa zde).

Školní rok 2019/2020 –  KAPACITA KURZU PRO TENTO ROK NAPLNĚNA

 • Celkem 24 úterý od 1.10.2019 do 17.12. 2019 a od 4.2 do 21.4.2020

Školní rok 2020/2021 –  17/18 PŘIHLAŠOVÁNÍ OTEVŘENO

 • Celkem 24 úterý od října 2020 do dubna 2021 s přestávkou v lednu. Přesné termíny budou vypsány během jara 2020. 

Program je splatný za jeden semestr a cena činí 9.900,- Kč. V případě platby za oba semestry platí zvýhodněná cena 17.000,- Kč. Nevratná záloha pro zapsání do kurzu 4000,- Kč.

Hodnocení kurzu

Učíme se z chyb, abychom byli stále lepší. Proto také sbíráme od účastníků zpětnou vazbu. Jak si kurz vedl v celkovém hodnocení na stupnici od 1 (nejhorší) do 10 (nejlepší)?

 • V roce 2018 jsme dostali průměrné hodnocení 9,0.
 • V roce 2019 jsme dostali průměrné hodnocení 9,8.

A co o kurzu řekli jeho absolventi?

 • „S oběma lektory jsem se cítila dobře. Dokázali podnítit ještě větší zájem o obsah seminářů. I já, silný introvert, jsem díky nim dokázala diskutovat v týmu, vystoupit před ostatními – a to považuji za jeden z osobních úspěchů. Vítala jsem jejich osobní zkušenosti z praxe i smysl pro humor.“ – Lenka, ročník 2018/2019

 • „Doporučila bych každému, kdo se chce dozvědět něco o psychologii a jejích oblastech, i těm kteří zvažují vysokoškolské studium. Perfektní základy, zkušenosti z praxe a spousta doporučené četby.“ – Radka, ročník 2018/2019

 • „Kurz doporučuji všem, kteří chtějí pořádně přičichnout k psychologii, srovnat a utřídit si myšlenky. Ale je to jako s tou pověstnou Pandořinou skříňkou, potom se vyrojí více myšlenek, protože tohle je jen začátek.“ – Markéta, ročník 2018/2019

 • „Absolvovala jsem první rok programu pro veřejnost. Z kurzu mám mnoho nových poznatků. Spousta věcí se mi tak nějak propojila, chápu více chovaní jiných lidí a myslím, že jsem získala základní náhled do jednotlivých oborů psychologie. Už se těším na další přednášky!“ – Dita, ročník 2017/2018