Přípravné kurzy psychologie na VŠ

Naše přípravné kurzy psychologie jsme poprvé otevřeli v roce 2014. Od té doby máme konzistentně nejvyšší úspěšnost absolventů u příjímacího řízení na státní vysoké školy vyučující psychologii.

Více o kurzu

Přípravné kurzy psychologie na VŠ

Naše přípravné kurzy psychologie jsme poprvé otevřeli v roce 2014. Od té doby máme konzistentně nejvyšší úspěšnost absolventů u přijímacího řízení na státní vysoké školy vyučující psychologii.

Proč jít k nám?

 • Komplexní příprava pro úspěšné zvládnutí přijímacích zkoušek na všechny katedry v ČR
 • Úspěšnost našich absolventů u přijímacího řízení – 65 %
 • Interaktivní výuka od zkušených lektorů, absolventů FF UK
 • Certifikát po absolvování vhodný k přijímacímu řízení
 • Skupina maximálně 20 účastníku
 • Individuální přístup

Obsah kurzu

Úspěch u přijímacích zkoušek podle našich zkušeností představuje plošinu spočívající na třech pilířích – znalosti, motivace a komunikace. Pokud se jeden pilíř kymácí, je velmi pravděpodobné, že se plošina neudrží a vy neuspějete. Náš kurz je proto obsahově zaměřen na rozvoj a systematickou práci na vystavění všech těchto tří pilířů:

Znalosti

Přednášky z teorie budou obsahovat základy z těchto psychologických disciplín: Obecná psychologie, Dějiny psychologie, Vývojová psychologie, Psychologie osobnosti, Sociální psychologie, Pedagogická psychologie, Klinická psychologie a psychoterapie.

Motivace

Psychologie není monolitická věda jako medicína, existuje tu široká paleta jednotlivých oborů, ve kterých psychologové mohou po dostudování pracovat. Pozornost tedy bude věnována propracování a individualizování vašeho profilu tak, aby měl jasné kontury a zároveň nebyl příliš jednostranný.

Komunikace

Sebelepší motivace a znalosti nepomůžou, když nebudete mít dobré komunikační dovednosti. Příkladem budiž vítěz z prvního kola, který u komise neřekl ani slovo a přijat nebyl. Dostanete prostor v rámci různých her, budete prezentovat přečtenou literaturu nebo své zážitky před ostatními, na konci kurzu projdete simulovanou zkouškou u komise.

Typy kurzů

Online

Kurz bude probíhat online, proto je vhodný pro ty, kteří nechtějí dojíždět.

Jakou formou bude probíhat?

Všechna setkání proběhnou online prostřednictvím aplikace Zoom. Online setkání jsou nahrávány a záznamy zůstávají účastníkům k dispozici po dobu kurzu k shlédnutí. Podmínkou účasti je funkční webkamera a nutnost ji mít po celou dobu setkání zapnutou. 

Offline

Kurz je určen pro zájemce, kteří se mohou pravidelně účastnit výuky v našich prostorách v Praze. 

Jakou formou bude probíhat?

Všechna setkání budou probíhat osobně pod vedením našich lektorů. Vedle samotné výuky vás čeká na prvním setkání vzájemné seznámení a na konci kurzu simulace přijímacího řízení.

Termíny a platba

Plánované kurzy

Sobotní přípravný kurz 2023/2024

Přihlašování otevřeno – zbývá pár posledních míst

 • Celkem 12 sobotních setkání od října 2023 do dubna 2024 (21.10., 4.11., 18.11., 2.12., 16.12. 2023, 6.1., 20.1., 3.2., 17.2., 2.3., 16.3., 6.4. 2024)
 • 10-16 hodin včetně hodinové obědové pauzy
 • Kurz se koná v prostorách Emauzského opatství u Karlova náměstí (Vyšehradská 49, Praha 2 – mapa zde).
 • Cena kurzu: 14 900,- Kč vč. DPH
Intenzivní pondělní online kurz 2023/2024

Přihlašování otevřeno

 • Celkem 15 pondělních setkání od prosince 2023 do dubna 2024 (11.12., 18.12. 2023, 8.1., 15.1., 22.1., 29.1., 5.2., 12.2., 19.2., 26.2., 4.3., 11.3., 18.3., 25.3., 8.4. 2024)
 • 17-20 hodin včetně krátké pauzy uprostřed
 • online na Zoomu
 • Cena kurzu: 14 900,- Kč vč. DPH

Zdarma ke kurzu

 • 3 x 2,5 hodiny webinář k přípravě na otázky z biologie (které se mohou objevit v přijímacím řízení v samostatném testu z biologie, či jako otázky v testu z psychologie)
 • Po zaplacení zálohy máte nárok na e-mailové konzultace ohledně literatury a praxe. Získáte také přístup k našemu online úložišti, kde naleznete nejrůznější materiály a další informace.

Způsob placení

 • Nevratná záloha 6 000,- Kč pro zapsání do kurzu, doplatek ceny po prvním setkání.
 • Detaily k placení si můžete přečíst také v našich Všeobecných obchodních podmínkách.

Úspěšnost absolventů

Úspěšnost našich absolventů u přijímacího řízení je přes 50 %. Pro srovnání – úspěšnost uchazečů na katedře psychologie FF UK se pohybuje kolem 5 %. Jak jsme k těmto číslům došli?

Úspěšnost v roce 2022: 58%
 • Počet našich absolventů, kteří se hlásili na psychologii v roce 2022: 48
 • Přijato celkem: 28. Z toho: 10 FF UK, 3 FSV MUNI, 2 FF MUNI, 6 PVŠPS, 2 PedF UK, 5 jiná
 • Úspěšnost uchazečů na FF UK: 5 % vs. úspěšnost našich absolventů: 24 % 
Úspěšnost v roce 2021: 72 %
 • Počet našich absolventů, kteří se hlásili na psychologii v roce 2021: 39
 • Přijato celkem: 28. Z toho: 11 FF UK, 4 FF UP, 1 FF MUNI, 6 PVŠPS, 6 jiná
 • Úspěšnost uchazečů na FF UK 5 % vs. úspěšnost našich absolventů: 53 %
Úspěšnost v roce 2020: 78 %
 • Počet našich absolventů, kteří se hlásili na psychologii v roce 2020: 32
 • Přijato celkem: 24. Z toho: 13 FF UK, 3 PedF UK, 3 FF MUNI, 3 FF UP, 1 PVŠPS, 1 jiná
 • Úspěšnost uchazečů na FF UK 5 % vs. úspěšnost našich absolventů: 54 %
Úspěšnost v roce 2019: 61 %
 • Počet našich absolventů, kteří se hlásili na psychologii v roce 2019: 33
 • Přijato celkem: 20. Z toho: 12 FF UK, 1 PedF UK, 1 FF MUNI, 3 FF UP, 2 PVŠPS, 1 jiná
 • Úspěšnost uchazečů na FF UK: 5 % vs. úspěšnost našich absolventů: 41 %

Hodnocení kurzů

Učíme se z chyb, abychom byli stále lepší. Proto také sbíráme od účastníků zpětnou vazbu. Jak si kurz v posledních třech letech vedl v celkovém hodnocení na stupnici od 1 (nejhorší) do 10 (nejlepší)?

 • V roce 2022 jsme dostali průměrné hodnocení 9,4.
 • V roce 2021 jsme dostali průměrné hodnocení 9,1.
 • V roce 2020 jsme dostali průměrné hodnocení 9,4.

A co o kurzu řekli absolventi?

 • „Jsem moc ráda, že jsem do kurzů investovala peníze i čas. Konečně se v psychologii orientuji mnohem lépe, znalostí se také dost nakupilo, a to je pro mě největší odměnou.“ – Anna, kurz 2022
 • „Příprava na přijímačky pro mě byla díky kurzu velmi příjemnou záležitostí. Moc jsem se na každé setkání těšila. Moc děkuji za příjemnou a přátelskou atmosféru, cítila jsem se dobře.“ – Lenka, kurz 2022
 • „Jsem strašně rád, že jsem díky kurzu potkal další nadšené zájemce o studium a že jsem měl možnost se strukturovaně připravovat na přijímačky, se kterými bych si sám asi nevěděl rady.“ – Ota, kurz 2022
 • Nemám, co dodat nebo vytknout, celý kurz byl prostě boží.“ – Kateřina, kurz 2021
 • Byla jsem velmi spokojena s formou výkladu – bylo to přehledné a systematické, zároveň byl vždy vzat i širší kontext daného tématu a pro mě i jeho dobrá hloubka. Oba lektoři skvěle zvládali dlouhé bloky výkladu, vzájemně se dobře doplňovali. Bylo znát jejich velké zaujetí psychologií a také zájem učit.“ – Sára, kurz 2021
 • Oba lektoři byli skvělí a sympatičtí. Líbilo se mi taky, že k nám přistupovali lidsky a přátelsky a nebyla to extrémně formální záležitost. Obdivuji je také v tom, že zvládli skvěle celý kurz online.“ – Kristýna, kurz 2021
 • „Obdivuji, jak jste se zvládli přizpůsobit i při koroně, že jste pro nás vymysleli variantu online. Za mě nejlepší investice do vzdělávání, co jsem kdy udělala.“ Bára, kurz 2020
 • „S kurzem jsem byla opravdu spokojená! Na každé setkání jsem se těšila, byla tam příjemná atmosféra a vždy mě to motivovalo k tomu, abych se přes týden věnovala i samostudiu. Vyhovoval mi styl výuky, který byl vždy proložen nějakou aktivitou, nebyl to tedy jen nával informací.“ – Natálie, kurz 2019
 • „Na každé setkání jsem se těšila a zpetně si uvědomuji, že sobotu od soboty se zvyšovala moje motivace něco dělat, připravovat se, studovat a pracovat na sobě. Za to jsem hrozně vděčná, protože je to pro mně možná důležitější než nabyté znalosti samy o sobě.“ – Tereza, kurz 2019
 • „Naprosto spokojena! Ráda bych ocenila vaší profesionalitu a individuální přístup. Lze poznat, že to, co učíte, vás doopravdy baví a záleží vám na úspěšnosti vašich studentů, což se výrazně projevuje i na celkové kvalitě kurzu. Rozhodně bych tento kurz všem doporučila.“ – Markéta, kurz 2019
 • „Kurz mi byl doporučen se slovy, že to kluci dělají fakt dobře a to mohu jen potvrdit. Jde o přesný opak masových kurzů fungujících jako velmi obecné přednášky, jejichž obsah nemusí mít s přijímacími zkouškami mnoho společného.” – Jan, jaro 2015
 • „Tímto přípravným kurzem jsem byla naprosto nadšena! Milí lektoři s osobními zkušenostmi a kvalitními znalostmi, skvělá parta lidí se stejným zájmem, příjemné prostředí a velmi individuální přístup. Na každé další shledán se nešlo netěšit. Myslím, že tolik praktických rad a návodů, jak na to, bych nikde jinde nezískala. Rozhodně všem doporučuji!” – Pavlína, podzimní kurz 2016
 • „Vzhledem k tomu, že jsem navštěvovala i kurz pořádaný katedrou, mohu po srovnání obou kurzů všem rozhodně doporučit tento, a to hlavně kvůli individuálnímu přístupu lektorů a většímu množství vědomostí, které tu člověk může nabýt.“ – Rozálie, kurz 2015
 • „Tento kurz není jen dobrou přípravou na přijímací zkoušky, ale i ujasněním si, zda je psychologie opravdu obor, který chci studovat.” – Hana, podzimní kurz 2014

Fotografie z kurzu

Několik fotografií ze závěrečného setkání v roce 2017 – simulace přijímacího řízení.

Časté otázky

Jaká je sleva při pozdějším nástupu do kurzu?

Při volné kapacitě kurzu do něj lze nastoupit i po jeho začátku. Sleva pro takového účastníka se počítá následovně:

 • Offline kurzy: poměrná sleva o ušlá setkání, ale až při nástupu od 4. setkání včetně a dále. Například když má kurz 12 setkání a účastník nastoupí páté (= chyběl 4), dostane slevu z kurzovného třetinu.
 • Online kurzy: sleva 20 % z celkové ceny kurzu kdykoliv po nástupu od 4. setkání včetně a dále. U online kurzu je sleva nižší, neboť účastník po svém prvním setkání se skupinou dostane k dispozici i všechny nahrávky proběhlých setkání.
Co se stane, když bude lockdown kvůli epidemii?

Offline kurzy přesuneme na nezbytně nutnou dobu do online prostředí na Zoom. Výhodou je, že pak ze setkání budou pro účastníky dostupné i nahrávky.

Přihlásil/a jsem se na kurz, ale teď bych chtěl/a přestoupit do jiného. Je to možné?

Ano, je. Pokud je v kurzu, do kterého si přejete přestoupit, dostatek volných míst, stačí nám napsat s prosbou o přeřazení. V případě, že je kurz již plný, je možné se zapsat jako náhradník.

Neobdržel jsem potvrzení o přijetí přihlášky hned po jejím odeslání. Co to znamená?

Zpravidla odpovídáme do 2 pracovních dnů. Může se ale stát, že ve vytíženějším období odpověď chvíli trvá. Prosíme tedy o vaši trpělivost, nejpozději do 7 dnů od odeslání přihlášky se vám ozveme.

Kurz jsem hradil/a před nějakou dobou a nemám žádné informace. Co mám dělat?

Nebojte, nezapomněli jsme na vás, i když jste se hlásili třeba před rokem. Náš koordinátor se s vámi opět spojí před zahájením kurzu. Zhruba měsíc před začátkem obdržíte e-mail, ve kterém potvrdíte vaši účast, a následně týden před začátkem kurzu dostanete bližší informace ohledně úvodního setkání.

Můžete mi vystavit fakturu na firmu?

Ano, můžeme. Pokud víte dopředu, že chcete jakýkoliv z našich kurzů hradit na firmu, napište fakturační údaje do přihlášky do poznámky nebo je nám zašlete na e-mailovou adresu info@skolapsychologie.cz. Dejte nám také rovnou vědět, pokud si přejete zaplatit najednou celou částku.

Odečtu si DPH?

Ano, z našich standardních kurzů (přípravné kurzy, program pro veřejnost) si jako plátce DPH odečtete 21% DPH. Při platbě na firmu se na faktuře automaticky neuvádí jméno účastníka kurzu. DPH nelze odečíst u některých firemních kurzů nebo jednorázových webinářů (v závislosti na typu realizace).