Rozhovor s Nikolou, absolventkou přípravek

Rozhovor s Nikolou, absolventkou přípravného kurzu, která byla letos se 79 body přijata na Katedru psychologie FF UK v Praze.

Vybavíš si konkrétní okamžik,kdy sis řekla:psychologie,to je ono!,nebo v tobě rozhodnutí dozrávalo postupně? 

Psychologie mě zajímala již od střední školy, četla jsem si různé zajímavé články a knihy, ale směřovala jsem spíše pedagogickým směrem. Po několika letech v oboru a stále přetrvávajícím zájmem o psychologii jsem si uvědomila, že psychologie je obor, kterému se chci naplno věnovat.

Co tě na psychologii nejvíc baví?

Na psychologii mě nejvíce baví její rozmanitost. Je mnoho oblastí, které může zkoumat a tolika různým lidem může být nápomocná.

Jaká oblast psychologie tě nejvíc láká a proč? 

Mé studium je ještě v plenkách, takže mě láká naprosto všechno. Nejvíc nakloněná jsem momentálně rodinné či párové terapii. Během mého pedagogického působení jsem viděla celou řadu rodin a párů, se kterými bych jako psycholog ráda pracovala.

Jaký je tvůj oblíbený psycholog a proč?

Nedokážu vybrat jednoho oblíbeného. Je tolik psychologů, kteří pro mě mnoho znamenají, a z různých důvodů je mám ráda. V počátcích mého zájmu o psychologii stála Torey L. Hayden (vlastním jménem Victoria Lynn Hayden), která je dětskou psycholožkou a autorkou několika románů. Patří k mým oblíbeným, její knihy jsem přečetla jedním dechem a obdivovala její způsob práce s dětmi.

Publikováno dne 14.8.2017